x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

61 64 29 515

polskidrwal@polskidrwal.pl

Jak wybrać najlepszą ładowarkę do wkrętarki? Poradnik dla majsterkowiczów.

Ogromna popularność elektronarzędzi akumulatorowych wynika z wygody ich użytkowania. Można korzystać z nich w każdym miejscu, bez konieczności przejmowania się dostępem do gniazdka sieciowego. Potrzebną do pracy energię pobierają z baterii, którą oczywiście trzeba regularnie podłączać do ładowarki. Niestety, zdarzają się sytuacje, w których sprzęt ten ulega uszkodzeniu czy zostaje zgubiony w różnych okolicznościach. Ponieważ jego naprawa zwykle jest nieopłacalna, w takim przypadku trzeba zaopatrzyć się w nowym model. W artykule podpowiadamy, jak dobrać takie urządzenie do wkrętarek różnych producentów, w tym np. Makita czy Oregon. Skorzystaj z podpowiedzi specjalistów naszego sklepu internetowego PolskiDrwal.pl!

Ładowarka powinna być dedykowana do danej wkrętarki

Zanim przejdziemy do kwestii związanych z doborem tego urządzenia, kilka słów na temat jego jakości. Specjaliści naszego sklepu radzą bowiem, aby ładowarka do wkrętarki była dedykowana, czyli polecana przez samego producenta, np. Makita. Na rynku znajdziesz mnóstwo zamienników które często są nieco tańsze i mogą być dużo niższej jakości. Ich używanie zawsze wiąże się z ryzykiem uszkodzenia baterii elektronarzędzia , co narazi Cię na spore koszty wynikające z konieczności zakupu nowej.

Stawiaj więc na oryginalne urządzenia do ładowania akumulatorów i najlepiej zamawiaj je w sprawdzonych sklepach. Na stronie PolskiDrwal.pl znajdziesz szeroki wybór takiego sprzętu w konkurencyjnych cenach. Mamy ładowarki do baterii wkrętarek Makita , Oregon i wielu innych producentów.

O czym należy pamiętać, korzystając z ładowarki do wkrętarki?

Przy okazji przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek dotyczących korzystania z ładowarki do wkrętarki. Stosując się do nich, wydłużysz żywotność baterii. W tym celu powinieneś:

  • unikać długotrwałego utrzymywania akumulatora w stanie głębokiego rozładowania,
  • korzystać z urządzeń ładujących współpracujących z posiadanym przez Ciebie typem baterii (zwróć także uwagę na napięcie),
  • proces ładowania prowadzić w chłodnym i zacienionym miejscu – w jego trakcie ogniwa się nagrzewają, a zbyt wysoka temperatura jest dla nich bardzo niekorzystna.

Pamiętaj także, aby zawsze dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi dostarczoną przez producenta elektronarzędzia. Profesjonalne firmy, jak np. Makita, wnikliwie opisują w nich zagadnienia związane z prawidłową eksploatacją takich urządzeń.

Jak dobrać ładowarkę do konkretnego modelu wkrętarki?

W przypadku konieczności zakupu tego urządzenia najlepiej kierować się tym aktualnie posiadanym. Na ładowarce od baterii wkrętarki Makita  i każdego innego producenta znajdziesz numer modelu, który zazwyczaj składa się z ciągu liter oraz cyfr. Zwykle jest on wyraźnie oznaczony na obudowie – zapisany dużą lub wytłuszczoną czcionką. Kiedy posiadasz to oznaczenie, wystarczy, że wpiszesz je w wyszukiwarce sklepu internetowego (najlepiej na naszej stronie PolskiDrwal.pl), aby otrzymać listę kompatybilnego sprzętu.

Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których ładowarka ulega całkowitemu zniszczeniu lub zostaje zgubiona, przez co odczytanie numeru jej modelu jest niemożliwe. W takiej sytuacji możesz poszukać tej informacji w instrukcji obsługi wkrętarki. W przypadku jej braku kieruj się oznaczeniem modelu samego elektronarzędzia. Makita, Oregon i każdy inny producent podają go na tzw. tabliczce znamionowej, czyli naklejce umieszczonej na obudowie.

Jednocześnie w razie potrzeby zawsze możesz skorzystać z naszego wsparcia – skontaktuj się z doradcą sklepu PolskiDrwal, który dobierze dla Ciebie odpowiednie urządzenie do ładowania baterii!

Zamów ładowarkę do wkrętarki na PolskiDrwal.pl!

Jeśli rozglądasz się za nowym urządzeniem do ładowania baterii elektronarzędzia, już teraz skorzystaj z naszej oferty. W sklepie na stronie PolskiDrwal.pl  czeka na Ciebie niejedna ładowarka do wkrętarek Makita i innych producentów. W asortymencie mamy wyłącznie oryginalny sprzęt, objęty długą gwarancją. Kupisz go u nas w konkurencyjnych cenach, dlatego już teraz złóż zamówienie – gwarantujemy jego sprawną realizację!

Kategorie