x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

61 64 29 515

polskidrwal@polskidrwal.pl

Co się przyda na wiosnę w ogrodzie?

Gdy przychodzi marzec, coraz częściej towarzyszy nam Słońce, temperatura zaczyna wzrastać i dni stają się dłuższe. To znak, że lada moment nadejdzie wiosna, a wraz z nią czas na porządki w ogrodzie. Co przyda się podczas prac? Jaki sprzęt ułatwi ich przeprowadzanie? Nożyce do żywopłotu, myjki ciśnieniowe, a może węże ogrodowe? Sprawdź, co kupić, by szybko przygotować swoją działkę do nadchodzącego sezonu.

Grabie i taczka – absolutna podstawa

Bardzo ważne jest uprzątnięcie podłoża. Należy dokładnie je oczyścić z liści, patyczków i innych „śmieci”, jakie pojawiły się po jesieni i zimie. Mogą one spadać z drzew lub zostać naniesione przez wiatr. Pozbycie się ich jest kluczowym zabiegiem zapewniającym odpowiednie warunki do wzrostu trawy. Ich zaleganie na ziemi uniemożliwia rozwój roślin, blokuje dostęp wody i powietrza do gleby. Dlatego koniecznie trzeba zaopatrzyć się w grabie, którymi skutecznie wygrabisz zanieczyszczenia z trawnika, spod krzaków itd. By ułatwić sobie ich wywożenie, warto skorzystać z taczki, która przyspieszy wykonywanie prac ogrodowych. 

Nożyce do żywopłotu – cięcia pielęgnacyjne

Początek wiosny to również czas, kiedy trzeba wykonać tzw. cięcia sanitarne, pielęgnacyjne i prześwietlające. Do tego celu potrzebne są odpowiednie nożyce. Przydadzą się one do podcięcia żywopłotu, krzewów i gałęzi drzew. Należy:

  • usunąć uschnięte, chore oraz uszkodzone pędy – cięcie sanitarne,
  • rozluźnić korony drzew, by zapewnić większy dostęp światła – prześwietlanie,
  • przeprowadzić prace formujące, których zadaniem jest nadanie roślinie estetycznego wyglądu, właściwej wysokości, ale także wzmocnienie pnia (w przypadku drzew) lub większych gałęzi (krzewy), by umożliwić równomierny rozrost. 

Czym kierować się przy wyborze nożyc?

Podstawowe nożyce do żywopłotu mogą być manualne. Stawiając jednak na tradycyjne narzędzia, należy liczyć się z tym, że praca będzie przebiegać dłużej i trudniej. Do wyboru masz modele jedno i dwuręczne. Te drugie mają większą siłę cięcia i sprawdzą się w przypadku grubszych gałęzi. Jeśli zależy Ci na komforcie i czasie, najlepiej jest szukać sprzętu wśród elektrycznych nożyc do żywopłotu. Ich obsługa nie męczy, a cięcia wykonuje się szybko i równo. 

Można zdecydować się na warianty zasilane przy pomocy przewodu, który należy podłączyć do gniazdka. Takie urządzenia wiążą się jednak z pewnymi ograniczeniami. Żeby móc z nich korzystać, trzeba mieć źródło prądu w pobliżu i odpowiedniej długości przedłużacz. W przypadku wyjątkowo dużych ogrodów rozwiązanie tego typu będzie uciążliwe. O wiele wygodniejsze są akumulatorowe nożyce. Zapewniają maksymalny komfort pracy. Można ich używać z dala od źródła energii – w dowolnym miejscu.

Zadbaj o estetykę otoczenia – myjki ciśnieniowe

Ogród to przede wszystkim strefa relaksu. Odpoczywasz w nim, koisz nerwy, przyjmujesz gości. Zadbaj zatem o to, by otoczenie sprzyjało miłemu spędzaniu czasu. Odświeżenia wymagają alejki, podjazd, kamienne figurki, skalniak czy podłoże pod altaną? Często zabrudzenia są dość poważne i nie jest łatwo wywabić je tradycyjnymi metodami. Postaw wtedy na myjki ciśnieniowe, które bez trudu usuwają plamy oleju, smaru, rdzę, pleśń, drobinki mchu, przebarwienia itp.

Kupując taką maszynę, błyskawicznie i bez trudu zlikwidujesz brud, a dzięki temu zapewnisz estetyczne i higieniczne warunki w ogrodzie. 

Nadchodzi okres podlewania

Wiosna to czas, kiedy rośliny budzą się do życia i potrzebują nawodnienia, dlatego w każdej zielonej strefie niezbędne są węże ogrodowe. Są przydatne przy podlewaniu, a także myciu niektórych powierzchni, jeśli nie chcesz inwestować w myjkę ciśnieniową. Wąż ogrodowy to absolutnie podstawowe wyposażenie do ogrodu.

Stawiaj tylko na profesjonalny sprzęt

Jeśli zamierzasz wyposażyć swój garaż w narzędzia, które pomogą Ci zadbać o przydomowe podwórko, stawiaj jedynie na sprawdzony sprzęt renomowanych producentów. Zyskasz wtedy nie tylko praktyczne urządzenia, ale też wytrzymałe, z których będziesz korzystał przez lata. Wysokiej jakości nożyce i inne produkty do ogrodu znajdziesz w naszym sklepie. Sprawdź ofertę i postaw na najlepszy sprzęt.

Kategorie