Łańcuchy

Łańcuchy

Jest 123 produktów.

Pokazano 1-36 z 123 pozycji

Aktywne filtry

Do grupy łańcuchów hobbistycznych zaliczamy łańcuchy z rodziny Micro – Lite ® . 90 PX . Zawierają one najbardziej wydajne projekty ogniw tnących, które wymagają znacznie mniejszej mocy pilarki co ostatecznie wpływa na szybkość cięcia i wydajność pracy. Wzrost wydajności widoczny jest w każdej pilarce. W tej samie grupie produktów do prac   amatorskich   znajduje się łańcuch   91 P Low – Profile ® który posiada ogniwa tnące w kształcie ściętego dłuta  o ostrym profilu charakteryzujące się niską wibracją i zmniejszonym odbiciem. Zapewniają znakomita wydajność i trwałość , wymagając przy tym mniej konserwacji niż łańcuchy z ogniwami tnącymi  o profilu zaokrąglonym Połączenie korzyści obu łańcuchów pełnego dłuta i półdłuta pozwoliło na skonstruowanie łańcucha  91PX. Produkt ten jest doskonałym rozwiązaniem dla początkujących użytkowników , właścicieli domów oraz pilarzy przygotowujących drewno opałowe.. Łagodne pochylenie ograniczników głębokości w ogniwach tnących  oraz umieszczone pomiędzy nimi ogniwa łączące o podwyższonej wysokości zapewniają znakomitą ochronę przed odbiciem.

Do grupy łańcuchów półprofesjonalnych zaliczamy  91 VXL  Semi – Chisel . Produkt ten zapewnia doskonale właściwości i trwałość podczas cięcia wszystkich rodzajów drewna , w zróżnicowanych warunkach. To doskonały wybór dla producentów drewna opałowego , firm czyszczących oraz budowlanych a ulepszona geometria ostrza daje lepsze wyniki oraz wzrost wydajności cięcia. Kolejnym łańcuchem w tej grupie jest  Micro – Chisel  20 , 21, 22 BPX. Jest on wyborem najlepszym z możliwych. Dostarcza doskonałych właściwości i trwałości podczas cięcia wszystkich rodzajów drewna w zróżnicowanych warunkach .Profile ogniw tnących są lekko zaokrąglone, dzięki czemu cięcie przebiega szybko , a ich ostrzenie jest ułatwione. W grupie łańcuchów półprofesjonalnych znajduje się Micro – Lite  95 VPX . Zastosowana w  konstrukcji koncepcja Vibe – Ban ®pozwala ograniczyć poziom wibracji o co najmniej 25 % a wydajny wzór ostrza tnącego , który zużywa mniej mocy pilarki  powoduje ostatecznie wzrost prędkości poprawiając efektywność pracy .Kolejnym  łańcuchem w tej grupie jest S – 70   70,72,75 DPX . Łańcuch ten posiada ogniwa tnące w kształcie „ półdłuta „ o zaokrąglonym profilu , które  zapewniają  szybkie cięcie i są bardzo tolerancyjne na  typowe błędy w ostrzeniu w porównaniu z większością innych typów ogniw tnących. Charakteryzują się   ulepszoną  geometrią ostrzenia , która daje lepsze wyniki oraz wzrost wydajności cięcia. Doskonale sprawdza się w środowiskach brudnych i zapylonych. Do grupy łańcuchów półprofesjonalnych zaliczamy MultiCut  M 91 VXL ,  który wyposażony jest w dodatkową , bardzo wytrzymałą powłokę chromu zapewniającą doskonałą wydajność podczas pracy w warunkach ekstremalnego zabrudzenia i narażenia na ścieranie. Poza tym posiada taką sama konstrukcję i ogniwa tnące jak łańcuch standardowy 91 VXL

Ostatnią grupę stanowią łańcuchy profesjonalne z   ostrzami tnącymi  w kształcie „ dłuta „ Do grupy tej zaliczamy  SUPER  70  72 , 73 , 75 LPX  Łańcuch ten zapewnia dużą prędkość  cięcia . Polecany i wykorzystywany przez drwali , którzy potrzebują szybko i wydajnie pracować przy produkcji drewna .  Ogniwa prowadzące  tego łańcucha posiadają specjalne występy redukujące  odbicie a ulepszona geometria ostrza daje lepsze wyniki oraz wzrost wydajności cięcia. Następnym  łańcuchem w tej grupie jest    SUPER GUARD   72 , 73 , 75 LGX . Jest on podobny do najlepiej sprzedającego się łańcucha  SUPER 70  i zapewnia dużą wydajność cięcia a znak na górnej powierzchni zęba ułatwia jego prawidłowe ostrzenia.  Kolejnym łańcuchem w tej kategorii jest   SUPER 20 . Zapewnia on największą prędkość cięcia . Polecany i wykorzystywany jest przez drwali , którzy cenią sobie przede wszystkim szybką i efektywna pracę przy produkcji drewna  . Zalecany jest do pilarek spalinowych od 35 cm3 do 62 cm3oraz prowadnic od 33 cm do 50 cm ( 13 ‘  - 20 ‘ ).   Najbardziej zaawansowanym technologicznie łańcuchem profesjonalnym jest MULTICUT  M21,22 LPX, M73,75 LPX . Produkty te są specjalnie wyposażone w dodatkową , bardzo wytrzymałą  powłokę chromu zapewniającą doskonałą wydajność podczas pracy w warunkach ekstremalnego zabrudzenia i narażenia na ścieranie. Specjalnie opracowany do użytku w trudnych sytuacjach jak cięcie na kłody po zrywce dłużyc , przecinaniu powalonych przez wiatr drzew , lasów  zniszczonych przez pożar , cięcie podkładów kolejowych. Łańcuch te pozostaje ostry przez dłuższy czas , zapewniając doskonałą wydajność pracy . Ma zastosowanie wszędzie tam gdzie wymagana jest długotrwała ostrość a możliwość ostrzenia piły jest ograniczona.