x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

61 64 29 515

polskidrwal@polskidrwal.pl

Piły elektryczne: Przewodnik po różnych typach i zastosowaniach

Pilarki z silnikiem na prąd od lat cieszą się dużą popularnością, gdyż w wielu przypadkach stanowią świetną alternatywę dla modeli spalinowych. W przeciwieństwie do nich mają mniejszą wagę, pracują ciszej, a przy tym są przyjazne środowisku przez brak emisji spalin. Planując zakup takiego sprzętu, powinieneś pamiętać o tym, że na rynku dostępne są łańcuchowe piły elektryczne przewodowe oraz akumulatorowe. Jeśli zastanawiasz się, którą wersję wybrać, w artykule znajdziesz kilka związanych z tym wskazówek. Specjaliści naszego sklepu PolskiDrwal wyjaśniają, jakie zastosowanie ma każda z nich oraz wymieniają ich wady i zalety – sprawdź!

Elektryczna piła łańcuchowa przewodowa oraz akumulatorowa – co je różni?>

Jeśli chodzi o wygląd, urządzenia te są w zasadzie identycznie. Podstawowa różnica związana jest ze sposobem zasilania. Przewodową elektryczną piłę łańcuchową należy podłączyć do gniazdka sieciowego, co dla wielu osób stanowi jej największą wadę. O ile w ogrodzie można skorzystać z przedłużacza, tak używanie tego narzędzia w miejscu bez dostępu do prądu jest niemożliwe. Jednocześnie do wad zaliczana jest obecność samego kabla, który łatwo się plącze i zawsze istnieje ryzyko jego przypadkowego przecięcia w czasie pracy.

Modele akumulatorowe z oczywistych względów pozbawione są powyższych problemów. Taka elektryczna piła łańcuchowa zasilana jest z baterii montowanej w przeznaczonej do niej gniazdo. Tym samym narzędzie będzie działać wszędzie, w tym np. w lesie. Akumulator można oczywiście ładować, ale wybierając się w teren warto mieć ze sobą drugi, zapasowy, co wydłuży czas pracy urządzeniem.

Pewną wadą pilarek akumulatorowych jest ich wyższa waga w stosunku do wersji przewodowych (po montażu baterii). Często słyszy się także o tym, że są one mniej wydajne, jednak, jak informują specjaliści naszego sklepu PolskiDrwal, obecnie powoli staje się to mitem.

Elektryczne piły łańcuchowe przewodowe i akumulatorowe – czy mają odmienne zastosowanie?

Prawdą jest, że kiedyś pilarki akumulatorowe charakteryzowała znacznie niższa moc w porównaniu do modeli przewodowych. Wynikało to z niskiej pojemności dostępnych wtedy baterii, co zmuszało producentów tych urządzeń do szukania kompromisów pomiędzy wydajnością a energooszczędnością silnika. Jednak obecnie przestało to być ograniczeniem – akumulatory są znacznie pojemniejsze i mogą dostarczać bardzo dużo mocy.

W efekcie dobrej klasy elektryczne piły łańcuchowe, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu, mają równie szerokie zastosowanie jak wersje przewodowe. Doskonale nadają się m.in. do:

  • drobnych porządków w ogrodzie czy na działce,
  • cięcia grubego drewna,
  • ścinania drzew.

Oczywiście pamiętaj, że w przypadku ostatniego zastosowania ograniczeniem będzie długość prowadnicy łańcucha. Jeśli jesteś drwalem i tniesz pnie o bardzo dużej średnicy, musisz wyposażyć się w wydajniejszą piłę spalinową. Elektryczne modele łańcuchowe mają zbyt niską moc do takich prac.

Elektryczna piła łańcuchowa przewodowa czy akumulatorowa – którą wybrać?

Obecnie wybór jednej z powyższych wersji pilarek uzależniony jest już nie od zastosowania, a tego, gdzie chcesz nią pracować. Jeśli planujesz korzystać z elektrycznej piły łańcuchowej w przydomowym ogrodzie czy na działce, gdzie masz dostęp do prądu, warto pomyśleć o modelu przewodowym. Jest tańszy w zakupie, ale i późniejszej eksploatacji – dokupienie akumulatora, gdy ten dołączony do zestawu się zużyje jest sporym wydatkiem.

Z kole łańcuchowe modele akumulatorowe specjaliści naszego sklepu polecają wszystkim osobom, które często korzystają z tych narzędzi w terenie. Można używać ich wszędzie, a do tego są lżejsze od spalinowych pił elektrycznych, co ułatwia ich transport oraz czyni pracę nimi mniej męczącą.

Zamów wysokiej klasy elektryczną piłę łańcuchową

Aby narzędzie to spełniło Twoje oczekiwania, przede wszystkim musisz postawić na sprzęt od dobrego producenta. Najlepsze elektryczne piły łańcuchowe przewodowe oraz akumulatorowe znajdziesz w ofercie naszego sklepu PolskiDrwal – zapoznaj się z całym asortymentem. W konkurencyjnych cenach sprzedajemy markowe urządzenia, które cieszą się doskonałą renomą nawet pośród zawodowych drwali. Jeśli tylko chcesz, możesz skorzystać z naszego wsparcia w wyborze – zapraszamy do kontaktu!

Kategorie