x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

61 64 29 515

polskidrwal@polskidrwal.pl

Łańcuchy do pił - podział ze względu na kształt zębów tnących.

Kliknij i wybierz odpowiedni łańcuch

Na podstawie analizy okazuje się , że podział łańcuchów tnących firmy Oregon  opiera się wyłącznie na kształcie zęba tnącego . Najogólniej można przyjąć , że łańcuchy różnią się między sobą kształtem zęba tnącego. Ze względu na formę zęby tnące dzielą się na  :

  • półdłuta

  • strugi - ścięte dłuta

  • dłuta

 

 I. Do grupy łańcuchów posiadających zęby tnące w kształcie dłuta możemy zaliczyć

   

1. SUPER GUARD ®

  ZZ1  

Jest to łańcuch w dużym stopniu redukujący zjawisko odrzutu pilarki .Polecany do pilarek o pojemności 38 - 58 cm3 i do prowadnic o długościach do 20 " ( 50 cm )przy podziałce 0,325 " . W przypadku podziałki 3/8 polecany do pilarek o pojemności do 98 cm3 i prowadnic do 91 cm. Łańcuch daje dobre wyniki w twardym drewnie.

  Sprawdź przykładowy łańcuch

2 .   SUPER 70

  ZZ2

Bardzo zaostrzone krawędzie gwarantują wysoką wydajność skrawania. Zjawisko odrzutu i wibracji są zredukowane do minimum dzięki ogniwom zabezpieczającym . Daje się łatwo ostrzyć okrągłym pilnikiem . Uniwersalne zastosowanie., w szczególności do cięcia drewna zmarzniętego. Zalecane do pilarek o pojemności skokowej silnika powyżej 50 cm3 , oraz do prowadnic o długościach do 91 cm

Sprawdź przykładowy łańcuch

3. SUPER 20

  ZZ2

Ogniwa prowadzące posiadają specjalne występy redukujące odbicie. Otwory smarne Lubrilink ™ w ogniwach prowadzących łańcucha tnącego pomagają rozprowadzić olej na całej długości rowka prowadnicy. Znak na górnej powierzchni zęba ułatwia jego prawidłowe ostrzenie. Zalecany do pilarek spalinowych od 35  - 62 cm3 , orz prowadnic od 13 " - 20 " ( 33 - 50 cm )

  Sprawdź przykładowy łańcuch    

II .  Druga  grupa to łańcuchy tnące z zębami tnącymi w kształcie półdłuta. Do grupy tej zaliczamy :

 

1. MICRO CHISEL ®

ZZ3 Sprawdź przykładowy łańcuch    

Łańcuch o bardzo lekkiej konstrukcji. Jest zaliczany do łańcuchów profesjonalnych , jako rozwinięcie łańcucha MICRO BIT. Łatwy do ostrzenia , podobnie jak łańcuch o zębach w kształcie dłuta.   Zalecany do pilarek o pojemnościach skokowych silnika od 38 - 58 cm3 i do prowadnic do 50 cm długości . Charakteryzuje się wąskim rzazem.

2. MICRO - LITE ™ -  325  "

    ZZ3

Zastosowana w konstrukcji koncepcja Vibe - Ban pozwala ograniczyć poziom wibracji o co najmniej 25 %. Ogniwa prowadzące posiadają występy redukujące odbicie. Ogniwa łączące typu Lubrilink pomagają przytrzymać olej tam gdzie jest on potrzebny - czyli na łańcuch. Zalecany do pilarek spalinowych od 35 cm3 do 57 cm3 oraz do prowadnic od 13 " do 18 " ( 33 - 45 cm )

 

3. S  - 70

  ZZ4

Łańcuch profesjonalny o właściwościach antyodbiciowych . Najlepiej nadaje się do lekkich pilarek . Cechuje się wąskimi powierzchniami skrawającymi oraz dużą wydajnością cięcia. Polecany do pilarek o pojemnościach skokowych silnika od 50 cm3 do 98v cm3 , oraz do prowadnic o długościach do 91 cm.

Sprawdź przykładowy łańcuch  

III.  Trzecia   grupa to łańcuchy tnące z zębami tnącymi w kształcie ściętego dłuta. Do grupy tej zaliczamy :

   

1. MICRO - LITE  ™  3/8 "

 

Ogniwa tnące w kształcie ściętego  dłuta o ostrym profilu z dwoma narożami tnącymi charakteryzuje się niska wibracją i zmniejszonym odbiciem oraz zapewniają znakomitą wydajność i trwałość , wymagając przy tym mniej konserwacji niż łańcuchy z ogniwami tnącymi o profilu zaokrąglonym . Zmniejszenie grubości części prowadzącej łańcucha do ( 1,1 mm )pozwoliło na obniżenie masy zestawu łańcucha i prowadnicy  Micro - Lite ™

  Sprawdź przykładowy łańcuch   cięty                        ząb      

 2. LOW PROFILE  ™

Łagodnie pochylone ograniczniki głębokości w ogniwach tnących oraz umieszczone pomiędzy nimi ogniwa łączące o podwyższonej wysokości zapewniają znakomitą ochronę przeciw odbiciu.

Zalecany do amatorskich pilarek elektrycznych i lekkich pilarek spalinowych do 45 cm3 oraz do prowadnic od 12 ' - 18 '

Sprawdź przykładowy łańcuch cięty        ząb

Kategorie