x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

61 64 29 515

polskidrwal@polskidrwal.pl

URZĄDZENIA AKUMULATOROWE DO OGRODU

W ostatnich latach bezprzewodowe elektronarzędzia mocno zyskują na popularności. Dotyczy to także narzędzi ogrodowych, w tym m.in. takich jak łańcuchowe pilarki akumulatorowe. W porównaniu do swoich odpowiedników przewodowych czy spalinowych są lżejsze, a do tego bardziej mobilne. Brak konieczności podłączania do gniazdka elektrycznego sprawia, że np. z piły mechanicznej można swobodnie korzystać w miejscach bez dostępu do prądu. Jednak, aby w pełni docenić możliwości tego sprzętu, należy wiedzieć, czym kierować się przy jego zakupie. W artykule specjaliści sklepu PolskiDrwal podpowiadają, na co zwrócić uwagę podczas wyboru elektronarzędzi akumulatorowych – sprawdź już teraz!

Dlaczego warto wykorzystywać narzędzia akumulatorowe w ogrodzie?

Rosnąca popularność elektronarzędzi wynika z wielu korzyści płynących z ich użytkowania. Akumulatorowe piły łańcuchowe, kosy, kosiarki czy dmuchawy do liści są lekkie i kompaktowe, przez co praca nimi jest bardzo przyjemna. Oprócz tego, w porównaniu do urządzeń spalinowych, odpowiedniki zasilane bateryjnie odznacza:

  • relatywnie niedroga eksploatacja – wykorzystują prąd, zamiast bardzo drogiego obecnie paliwa,

  • prostota obsługi – brak konieczności kompleksowego serwisowania silników, w tym np. wymiany oleju czy filtra powietrza,

  • znacznie dłuższa żywotność – mniej elementów mechanicznych podatnych na uszkodzenia,

  • niski poziom hałasu – ich praca jest nieuciążliwa dla osób znajdujących się w okolicy i można używać narzędzi bez stosowania specjalistycznych środków ochrony słuchu.

Do tego łańcuchowe pilarki akumulatorowe i inne elektronarzędzia zasilane z baterii, mogą wydajnością dorównywać swoim spalinowym odpowiednikom. Oczywiście będzie tak wtedy, gdy prawidłowo dobierzesz sprzęt do charakteru wykonywanych prac.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie narzędzi akumulatorowych?

Ogromną zaletą współczesnych narzędzi bezprzewodowych jest to, że spora ich część ma identyczne gniazda do podłączania baterii. Tym samym możesz kupić np. pilarkę, kosę i nożyce do żywopłotu, mając do tych urządzeń tylko jeden akumulator. Z tego powodu specjaliści sklepu PolskiDrwal polecają, aby inwestując np. w łańcuchowe piły akumulatorowe, myśleć przyszłościowo. Wybierz sprzęt tego producenta, który oferuje wiele rodzajów dobrej klasy elektronarzędzi. Jeśli kiedyś będziesz potrzebować innego urządzenia, np. kosiarki, kupisz model bez baterii w zestawie, oszczędzając tym samym pieniądze.

Z kolei pod kątem parametrów technicznych zasilanych z akumulatorów narzędzi ogrodowych, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • deklarowany przez producenta orientacyjny czas pracy na jednym ładowaniu (zależy od pojemności zastosowanej baterii),

  • wagę urządzenia,

  • poziom generowanego hałasu,

  • przeznaczenie – np. akumulatorowa piła łańcuchowa może być przystosowana wyłącznie do cięcia drobnych gałęzi, a więc sprawdzi się głównie przy pracach porządkowych w ogrodzie czy na działce.

Kiedy warto kupić narzędzie akumulatorowe w zestawie z baterią?

Przeglądając katalogi z akumulatorowymi piłami łańcuchowymi i innymi narzędziami bezprzewodowymi, z pewnością zauważysz, że wiele modeli dostępnych jest w dwóch wersjach – samo urządzenie lub w komplecie z akumulatorem. Specjaliści sklepu PolskiDrwal polecają wybór zestawów osobom kupującym pierwsze elektronarzędzie. W takim przypadku bateria będzie tańsza od tej kupionej oddzielnie. Z kolei jeśli masz już akumulator, bardziej opłaca się wybierać sprzęt bez niego.

Oczywiście pamiętaj o tym, że ogniwa bateryjne mają pewną maksymalną żywotność – tracą pierwotną pojemność, a więc szybciej się rozładowują. Ich wydajność spada wraz z kolejnymi cyklami ładowania i jednocześnie zależna jest od intensywności użytkowania.

Akumulatorowe piły łańcuchowe i inne elektronarzędzia zamów w sklepie PolskiDrwal!

Pamiętaj, że funkcjonalność oraz żywotność elektronarzędzi bezprzewodowych zależy zarówno od ich parametrów technicznych, jak i jakości wykonania. Niezależnie od tego, do czego chcesz ich używać, zawsze stawiaj na sprzęt dobrych marek. Szeroki wybór urządzeń znajdziesz w naszym sklepie PolskiDrwal.pl – już teraz zapoznaj się z całym asortymentem. Mamy wiele rodzajów markowych narzędzi ogrodowych, w tym akumulatorowych pił łańcuchowych, kosiarek i dmuchaw do liści.

Kategorie