x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

61 64 29 515

polskidrwal@polskidrwal.pl

Poznaj PowerSharp - system szybkiego ostrzenia łańcucha

Nawet dla najbardziej doświadczonych użytkowników proces ostrzenia łańcucha bywa czasochłonny i frustrujący. To sztuka, która wymaga posiadania dużego pakietu wiedzy na temat niuansów takich jak wyrównywanie ograniczników czy ustawianie kątów ostrzenia w zależności od indywidualnych potrzeb. System Power Sharp powstał z myślą o tym, by oszczędzić użytkownikom wysiłku i wymogu znajomości wielu informacji o prawidłowej konserwacji ostrzy. Czytaj dalej, aby wszystkiego się o nim dowiedzieć!

Niezwykła oszczędność czasu dzięki PowerSharp

Pilarka ulega znacznemu stępieniu w trakcie pracy, a potrzeba naostrzenia pojawia się nawet szybciej, kiedy używa się jej w niesprzyjających warunkach – miejscach pełnych unoszącego się kurzu, brudu i innego rodzaju zanieczyszczeń. Ostrzenie łańcucha trwa dosyć długo. Osoba z doświadczeniem musi poświęcić na to co najmniej kilkanaście minut. Ktoś, kto z pilarki korzysta okazyjnie, ma z tym większy problem.

Właśnie w takiej sytuacji najwyraźniej widać aspekty, które wyróżniają łańcuch Powersharp spośród wszystkich innych, stosowanych powszechnie w przemyśle drzewnym. To sprzęt zaprojektowany z myślą o każdym użytkowniku. Ułatwia życie zarówno tym, którzy mogą się pochwalić latami doświadczeń, jak i osobom mającym pilarkę w rękach tylko raz na jakiś czas. Ten niezwykły system sprawia, że proces ostrzenia skraca się z kilkunastu do niewiele ponad jednej minuty, a wynika to z jego prostej i jednocześnie bardzo przemyślanej konstrukcji.

Elementy systemu PowerSharp

W skład pełnego systemu PowerSharp wchodzą cztery elementy, które znakomicie ze sobą współgrają. Tworzą wspólnie mechanizm, działający w sposób szybki i efektywny, a przy tym bardzo łatwy w użytkowaniu – tak przez osoby początkujące, jak i mające wiele lat doświadczenia przy korzystaniu z pilarek i ostrzeniu łańcuchów.

Łańcuch

Podstawą całego systemu jest oczywiście sam łańcuch Power Sharp, którego niezwykła konstrukcja nadaje mu kilka wyjątkowych właściwości. Ma specjalne zęby tnące, charakteryzujące się odgórnym zaostrzeniem oraz antyodbiciowym działaniem. Zapewniają komfort szybkiego i precyzyjnego cięcia, a także sprawny przepływ wiórów. Diamentowa powłoka zawarta w ogniwie dba natomiast o ciągły kontakt zębów z osełką, by zawsze wyciskać z narzędzia maksimum jego możliwości.

Prowadnica

Zastosowana w systemie PowerSharp prowadnica służy do zamontowania elementu ostrzącego. To lekkie i intuicyjne narzędzie, które pozwala użytkownikowi na szybkie rozpoczęcie procesu ostrzenia. Jego atuty wynikają przede wszystkim z dobrze przemyślanych otworów równających i zaczepów, dzięki którym zęby przylegają jeszcze lepiej do osełki.

Osełka

Wysokiej jakości osełka jest oczywiście najważniejszą częścią systemu ostrzenia łańcucha Power Sharp. Zamontowana jest wewnątrz elementu ostrzącego na prowadnicy. Bardzo ciekawym atutem jest dosyć precyzyjne dopasowanie czasu jej eksploatacji do stopnia zużycia łańcucha. Dzięki temu można wygodnie wymieniać obie części naraz i uniknąć sytuacji, w której zużyta częściowo osełka przestanie spełniać swoje zadanie w trakcie ostrzenia.

Element ostrzący

Na czubku prowadnicy umieszcza się część ostrzącą, dzięki której proces konserwacji łańcucha przebiega bardzo szybko. Ostrze wystarczy w nią lekko włożyć i docisnąć na kilka sekund – potem można już spokojnie wracać do pracy. To naprawdę jest aż tak proste! Wprawę w używaniu całego systemu uzyskuje się już po kilku pierwszych użyciach.

Power Sharp – niezawodny system ostrzenia łańcucha

Technologia Power Sharp potrafi zupełnie odmienić realia pracy przy obróbce drewna. Czynności, które wcześniej były długie i nużące, mogą dzięki niej trwać krócej i pozwalają na skupienie się wyłącznie na obsłudze pilarki, a nie na dodatkowych działaniach konserwacyjnych. To znakomita propozycja dla doświadczonych drwali i dla osób, które ze sprzętem do drewna mają do czynienia tylko raz na jakiś czas. Sprawdź bogatą ofertę naszego sklepu i zaopatrz się w akcesoria tego typu, by praca mogła przebiegać szybciej i bardziej efektywnie!

Kategorie