x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

61 64 29 515

polskidrwal@polskidrwal.pl

Jak poprawić komfort i bezpieczeństwo pracy drwala?

Praca drwala nie należy do najłatwiejszych. Żeby sprostać codziennym obowiązkom, trzeba wykazać się wiedzą, umiejętnościami, ale też dobrym przygotowaniem fizycznym (siła oraz wytrzymałość). Na szczęście na rynku dostępne są produkty, które ułatwiają radzenie sobie z wyzwaniami, jakie czekają na tym stanowisku. Obracaki i haki do drewna, kleszcze do pni, stalowe zaczepy czy kliny drwalskie to tylko niektóre przydatne przyrządy. Zobacz, jaki sprzęt kupić dla swoich pracowników, by zapewnić im komfort i bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo to podstawa – zadbaj o odzież ochronną dla ekipy

Wygoda jest ważna, ale najistotniejsze jest, by zadbać o to, żeby ekipa nie była narażona na utratę zdrowia. Nie da się całkowicie wyeliminować zagrożenia czy uniknąć niektórych trudności podczas wycinki, ale można w dużym stopniu ograniczyć ryzyko wystąpienia poważnych uszczerbków zdrowotnych czy kontuzji. Pomaga w tym odzież ochronna.

Jej zadaniem jest zabezpieczenie ciała operatorów pilarek, a tym samym przeciwdziałanie lub zmniejszenie obrażeń, do jakich może dojść, kiedy przytrafi się niepożądane zdarzenie. Ważne, by dobrze dobrać poszczególne elementy garderoby do konkretnych niebezpieczeństw, na jakie wystawieni są drwale.

Podstawą są kaski, które chronią głowę przed uszkodzeniem np. w wyniku uderzenia ciężką gałęzią. Specjalne rękawice ograniczają zagrożenia związane ze skaleczeniami, podrapaniami, a nawet poważnym przecięciem skóry wraz z naczyniami krwionośnymi, do jakich mogłoby dojść w trakcie wypadku z piłą.

Należy też zadbać o wzrok i słuch zatrudnionych, dlatego stosowanie odzieży ochronnej to również noszenie okularów (ochrona przed drzazgami mogącymi dostać się do oczu), a także nauszników (zmniejszających ilość decybeli docierających do uszu i zabezpieczających tym samym słuch przed pogorszeniem). Niektóre prace wykonywane są w pozycji klęczącej, dlatego warto też nabyć nakolanniki.

Pomoc w pracy – mniejszy wysiłek operatora

Na rynku dostępne są przyrządy i akcesoria, które ułatwiają wykonywanie niektórych zadań, co pozwala odciążyć operatora i zredukować wysiłek, jaki musi włożyć w pracę, ale także umożliwia przeprowadzenie działania w profesjonalny sposób. Jednymi z takich narzędzi są obracaki do drewna określane też jako stalowe zaczepy. Umożliwiają łatwe i precyzyjne obalanie drzew w wyznaczonym kierunku. Kliny drwalskie przeciwdziałają z kolei zaciśnięciu się prowadnicy, co zapewnia szybki i niezakłócony przebieg prac.

Przy karczowaniu (czy to drzew, czy krzewów) świetnie sprawdzają się haki do drewna oraz kleszcze do pni, które pomagają w podważaniu i usuwaniu pnia z ziemi. Można dzięki nim przenosić gałęzie bez konieczności brania ich do rąk.

Wysokiej jakości narzędzia obowiązkowe

Dostęp do najwyższej jakości obracaków do drewna, haków czy kleszczy nie zapewni możliwości sprawnego wykonywania zadań na stanowisku drwala, jeśli ten nie będzie wyposażony w profesjonalny sprzęt podstawowy. Akcesoria dodatkowe są ważne, ale najistotniejsze, by pracownik miał komfortowe w użyciu, a przede wszystkim efektywne pilarki łańcuchowe, kosy czy siekiery. 

Należy wybierać urządzenia renomowanych producentów, którzy dbają o to, by uchwyty były ergonomiczne, a tym samym operator mógł pewnie trzymać przyrząd w ręce i mieć nad nim pełną kontrolę. Warto stawiać na modele solidne, wykonane z wytrzymałych materiałów, co zapewni wieloletnią trwałość. Jednocześnie dobrze jest sprawdzić, jak wygląda dostępność części wymiennych jak np. łańcuchy itp.

Profesjonalna odzież ochronna i sprzęt w sklepie Polski Drwal

Jeśli chcesz zapewnić swojemu zespołowi najlepsze kaski czy rękawice oraz sprzęt do wykonywania codziennych obowiązków jak stalowe zaczepy, haki czy obracaki do drewna, a także pilarki oraz kosy, wejdź na stronę sklepu Polski Drwal. W naszym katalogu oferujemy profesjonalną odzież ochronną, która podnosi bezpieczeństwo pracowników, a także trwałe i umożliwiające sprawne działanie elektronarzędzia, inne przyrządy oraz akcesoria znajdujące zastosowanie przy wycince, karczowaniu itp.

Kategorie