x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

61 64 29 515

polskidrwal@polskidrwal.pl

Główne wyposażenie drwala

Wyposażenie pilarza to zarówno typowe narzędzia drwala, które umożliwią wykonywanie pracy, jak i odzież ochronna, zabezpieczająca zdrowie pracownika. Piły elektryczne, gogle, rękawice czy takie akcesoria dodatkowe jak olej do smarowania łańcucha pilarki to tylko niektóre elementy, jakie należy zapewnić osobie zatrudnionej na tym stanowisku. Zobacz, co kupić i czym kierować się przy wyborze.

Narzędzia drwala pilarki to podstawa

Pracy w lesie nie można oczywiście wykonywać bez odpowiednich narzędzi dla drwali. Bez nich nie byłoby możliwe wycinanie drzew, dzielenie palików czy wykonywanie innych obowiązków. Podstawowym sprzętem jest oczywiście piła elektryczna. Dostępne są jej różne modele. Należy wybrać takie, które sprawdzą się przy drzewach o różnych gabarytach.

Szeroki wybór umożliwia renomowana marka Powersharp. To znany producent, który słynie z dostarczania na rynek wysokiej jakości, funkcjonalnych i żywotnych wyrobów. Są to pilarki z prowadnicą o długości 40 cm i potężnym silnikiem o mocy roboczej 2400 W. Dzięki temu nadają się nawet do najtrudniejszych zadań. Ich możliwości zastosowania porównywalne są do standardowych odpowiedników spalinowych, które uchodzą za jedne z najmocniejszych rodzajów pilarek.

Atutem tych pił elektrycznych jest ich wyposażenie w akumulator, co umożliwia działanie z dala od źródła prądu. Za zasilanie odpowiada litowo-jonowa bateria. W zależności od wyboru jej typu użytkownik może uzyskać wartość zasilania od 2,6 Ah do 6 Ah, co w praktyce oznacza wykonanie od 290 do 600 cięć na jednym cyklu, bez ładowania zasobnika.

Urządzenia te mają też systemy automatycznego ostrzenia łańcucha, co znacznie ułatwia i przyspiesza wykonywanie obowiązków. Takie narzędzie zadowoli każdego pilarza.

Akcesoria wymienne i produkty dodatkowe

Pracownik w terenie powinien być wyposażony w części dodatkowe, które w razie zużycia będzie mógł szybko wymienić, co pozwoli na dalsze wykonywanie obowiązków bez dłuższego przestoju. Absolutnie koniecznym jest olej do smarowania łańcucha pilarki. Należy go nakładać za każdym razem, kiedy podczas pracy zaczną być słyszalne różnego rodzaju trzaski czy świsty. Aplikacja substancji sprawi, że zęby zachowają ostrość, nie będą się tępiły, a maszyna będzie płynnie działała i skutecznie przecinała nawet najtwardsze drewno.

Warto też zapewnić pilarzowi dodatkową prowadnicę oraz łańcuch. Czasami naprawy wymaga układ napędowy, dlatego przydatny może być dodatkowy bęben sprzęgła czy cylinder.

Obracaki do drewna przydatne przy ścince

Oprócz pilarek elektrycznych z prowadnicą wśród narzędzi drwala powinny znaleźć się również obracaki do drewna, czyli specjalne dźwignie ułatwiające wykonywanie ścinki, manipulowanie drewnem czy ściąganie połamanych gałęzi zawieszonych na drzewie. Najlepsze modele mają przesuwny hak obracaka i antypoślizgowy uchwyt, który zwiększa kontrolę nad przyrządem.

Odzież ochronna

Nie jest tajemnicą, że piły elektryczne mogą być niebezpieczne dla operatora. Mocne silniki sprawiają, że w trakcie ich użytkowania dochodzi do drgań. Mogą one także skaleczyć ręce, a nawet wywołać poważniejsze uszkodzenia ciała. Dlatego ważna jest odzież ochronna. Najistotniejsze są rękawice antyprzecięciowe. Dobrze sprawdzają się też wzmacniane warianty antywibracyjne.

Podczas piłowania unoszą się ścinki, mogą odprysnąć też większe kawałki drewna. Dlatego niezbędne narzędzie drwala to również okulary robocze. Ważne, żeby były wykonane z twardego i wytrzymałego tworzywa sztucznego i miały zabudowane boki, które uniemożliwią przedostawanie się do oczu drobinek. Szklane modele mogą stanowić zagrożenie, dlatego absolutnie nie nadają się do stosowania przez pilarzy. Uderzenie odłamkiem drewna mogłoby je stłuc, a kawałki szkła skaleczyłyby oczy.

Wybieraj sprzęt wysokie jakości i ciesz się wieloletnią żywotnością

Warto stawiać wyłącznie na sprzęt renomowanych producentów (jak np. Powersharp), który zapewni nie tylko komfortową pracę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Wybierając solidne wyroby, zapewnisz wyposażenie swojej ekipie na lata. Wejdź na naszą stronę i sprawdź ofertę . W katalogu mamy wyłącznie produkty cenionych marek, które gwarantują najwyższą jakość.

Kategorie