x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

61 64 29 515

polskidrwal@polskidrwal.pl

Jaką wiertarkę kupić?

Urządzenia te są podstawowym wyposażeniem każdego domowego warsztatu czy komórki ogrodowej. W naszym asortymencie znajdziesz najlepsze elektronarzędzia, które będą skuteczne przy wierceniu w różnych podłożach. Należy je jednak odpowiednio dobrać do potrzeb. Jaką kupić wiertarkę do prac w mieszkaniu lub ogrodzie? Na jakie parametry zwrócić uwagę? Sprawdź i wybierz właściwy model, który sprosta Twoim oczekiwaniom!

Udarowa czy bezudarowa? Jaką wiertarkę wybrać?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, czy sprzęt powinien być wyposażony w funkcję udaru, czy też nie będzie ona potrzebna. To, jaką wiertarkę kupić, zależy przede wszystkim od rodzaju materiałów, w jakich będziesz wiercił.

Model bez udaru

W przypadku pracy z drewnem, plastikiem czy metalami w zupełności wystarczy model bezudarowy. Dodatkowe uderzenie nie będzie Ci potrzebne, a zyskasz szereg zalet. Taki sprzęt jest o wiele lżejszy, wygodny w trzymaniu i łatwiejszy w obsłudze. Jest to świetna pierwsza wiertarka, na której szybko nauczysz się, jak z niej korzystać. Jednocześnie jest wysoce funkcjonalna. 

Sprzęt udarowy

Jeżeli chcesz wykonywać otwory w twardszych i dodatkowo kruszących się podłożach (np. gres, mur, beton), postaw na elektronarzędzia udarowe, które są efektywniejsze i poradzą sobie z wymagającym materiałem. Musisz jednak wiedzieć, że taki sprzęt jest ciężki, więc jeśli ma to być Twoja pierwsza wiertarka, nauka jej obsługi może być utrudniona. Kiedy już opanujesz zasady użytkowania młota (bo tak często określa się funkcję udaru), bez trudu wykonasz otwory nawet w wyjątkowo mocnym betonie. 

Tego typu urządzenia mają jeszcze jedną zaletę. Są one uniwersalne. Tryb pracy udarowej można wyłączyć i korzystać jedynie ze standardowej funkcji wiercenia np. w drewnie. Niestety, ale waga pozostanie ta sama, więc wciąż musisz dysponować siłą. 

Jeśli zamierzasz pracować zarówno w ogrodzie, jak i w domu, doradzamy kupić wiertarkę udarową. Ma ona dużo szersze zastosowanie. Zapewne będziesz chciał wiercić w różnych materiałach, dlatego taki sprzęt zaspokoi Twoje potrzeby. Urządzenie umożliwi Ci wykonywanie drobnych nawiertów np. celem umocowania kołka, ale też pozwoli zrobić otwory w twardej posadzce, by m.in. umieścić haki mocujące pod rozmaite konstrukcje.

Moc wiertarki ma znaczenie

Bardzo istotna jest moc silnika. To od niego będzie zależała sprawność narzędzia. Do łatwych prac wystarczą modele nieudarowe o mocy do 500 W. Z powodzeniem pozwolą przeprowadzać tzw. domowe czynności. Jeśli jednak przed Tobą staną większe wyzwania, wybieraj warianty wyposażone w udar o sile 500-700.

Jeżeli wiesz, że będziesz musiał wiercić w wyjątkowo twardym podłożu, rozważ najmocniejsze modele. W naszym katalogu znajdziesz elektronarzędzia wyposażone w jednostkę napędową o sprawności nawet powyżej 1000 W. Pamiętaj jednak, że nie będzie to dobra pierwsza wiertarka. Jeśli wcześniej nie wierciłeś, obsługa takiej maszyny może być trudna.

Źródło zasilania

Na koniec musisz podjąć decyzję nad typem zasilania urządzenia. Masz do wyboru dwa warianty. To sprzęt wyposażony w akumulator lub wymagający podłączenia przewodem do gniazdka elektrycznego. Obydwa mają swoje wady i zalety. Ten pierwszy ma nieograniczony zasięg wykorzystania (jest mobilny), ale za to nie umożliwia nieprzerwanej pracy. Bateria ma swoją pojemność, jeśli wyczerpiesz jej zasoby, będziesz musiał przerwać pracę na czas ładowania. Z kolei warianty przewodowe umożliwiają ciągłe korzystanie, ale odległość ich zastosowania jest uzależniona od długości kabla i przedłużacza. 

To, jaką kupić wiertarkę, zależy od miejsca, w jakim będziesz pracował. Jeśli jesteś właścicielem dużego ogrodu, rozciąganie niezliczonej ilości przedłużaczy mija się z celem. Wybierz model przenośny. Jeżeli będziesz pracował głównie w domu lub niedaleko od niego, możesz rozważyć nabycie wariantu zasilanego z gniazdka.

Stawiaj na jakość!

Jeśli chcesz cieszyć się wieloletnią funkcjonalnością, stawiaj jedynie na sprzęt sprawdzonych producentów, którzy gwarantują najwyższą jakość swoich urządzeń. Sprawne, wytrzymałe i wygodne w trzymaniu elektronarzędzia kupisz w naszym sklepie. Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z doradcami. Specjaliści pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.

Kategorie