x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

61 64 29 515

polskidrwal@polskidrwal.pl

Bezpieczeństwo w ogrodzie – jak zabezpieczyć się przed urazem?

Prace ogrodowe są dla wielu osób wspaniałą formą rozrywki. Trzeba jednak pamiętać, że duża część z nich wiąże się z pewnymi zagrożeniami. Dlatego warto zadbać o należyte środki ochrony. Wystarczy nabyć kilka produktów, by zabezpieczyć się przed skaleczeniami, podrapaniami, ale też np. uszkodzeniem ubrania. Wszystko, co jest przydatne, można znaleźć w naszej ofercie. Co warto mieć na wyposażeniu? Rękawice do ogrodu, buty, a może coś jeszcze? Sprawdź!

Rękawice do ogrodu – zabezpiecz dłonie

Zdecydowanie najważniejsze są rękawiczki ogrodowe. To głównie dłonie narażone są na kontuzje w trakcie np. przycinania krzewów czy drzew. Pracując z pilarką, sekatorem czy innymi narzędziami, ryzykujesz przede wszystkim skaleczeniem, przecięciem skóry. Dodatkowo każda czynność jak np. grabienie może przyczynić się do odcisków czy przetarć. Dlatego stosowanie rękawic do ogrodu to podstawowe zabezpieczenie, o jakie należy zadbać. Dostępne są różne rodzaje tego typu produktów. Dostosuj warianty w zależności od typu urazu, jaki może Ci grozić. 

Modele antyprzecięciowe

Jeżeli przycinasz krzewy, postaraj się o rękawice antyprzecięciowe. Zapewniają one bardzo wysoki stopień ochrony rąk przed skaleczeniem. Strona zewnętrzna została wykonana ze skóry naturalnej, a wewnętrzną tworzy kilkanaście warstw specjalnych włókien. Dzięki takiej budowie produkt zabezpiecza nie tylko przed urazem, jaki mogłaby wywołać piła ręczna, ale również pilarka elektryczna o wysokiej mocy. Włókna wplątują się w jej łańcuch, powodując jego zatrzymanie. 

Standardowa ochronna

Niezbędne są także standardowe rękawiczki do ogrodu z wytrzymałej skóry. Świetnie przylegają one do dłoni i zabezpieczają je przed otarciami, odciskami itp. Nadają się do wykonywania wszystkich prac, w których korzysta się z różnych narzędzi. Chronią ręce podczas grabienia, kopania, prowadzenia taczki, przenoszenia gałęzi itp.

Buty ogrodowe – zadbaj o stopy

Nie tylko ręce mogą ucierpieć podczas prac w przydomowej strefie zieleni. Chronić trzeba również stopy, szczególnie kiedy nosi się ciężkie przedmioty, które mogłyby upaść i mocno stłuc delikatne kości śródstopia czy złamać palce. Dlatego dobrze jest zadbać także o profesjonalne buty ogrodowe

Można postawić na modele gumowe, które umożliwią pracę nawet po silnych ulewach i zabezpieczą stopy przed przemoczeniem i wychłodzeniem. Wysoki stopień ochrony zapewniają warianty wyposażone we wzmocniony nosek. Ich zadaniem jest niedopuszczenie do urazów w wyniku kontaktu z twardym i ciężkim przedmiotem. 

Chroń twarz i oczy

Koniecznym elementem wyposażenia ogrodnika są również produkty zabezpieczające twarz oraz oczy. Są one idealne przy wykonywaniu prac pilarskich, rąbaniu drewna itp. Dzięki nim do oczu nie wpadną ścinki czy opiłki, a grubsze drewniane kawałki nie uszkodzą skóry twarzy lub co gorsza – nie wybiją zębów czy nie złamią kości szczęki. Warto więc zakupić kask dla pilarzy lub okulary ochronne.

Spodnie ogrodowe – zadbaj o odzież prywatną

Dobrym posunięciem jest nabycie spodni – ogrodniczek. Spełniają one kilka funkcji. Przede wszystkim nosząc tego typu odzież, nie zabrudzisz ubrań, których używasz na co dzień. Zapewne doskonale sobie zdajesz sprawę, że np. plamy z trawy są wyjątkowo trudne do usunięcia. Spodnie ogrodowe są także bardzo wygodne. Mają wiele kieszeni, które umożliwiają szybkie i wygodne przenoszenie narzędzi. Dzięki wytrzymałemu materiałowi będziesz mógł pracować na kolanach, bez obawy o przetarcie i zniszczenie odzieży.

Stawiaj na jakość – wybieraj produkty wytrzymałe i gwarantujące bezpieczeństwo

Decydując się na rękawice do ogrodu, gogle ochronne, spodnie czy buty ogrodowe, wybieraj jedynie produkty wysokiej jakości, które zapewnią wieloletnią trwałość, ale przede wszystkim funkcjonalność. Dotyczy to szczególnie tych wyrobów, których zadaniem jest zabezpieczenie rąk czy stóp przed rozmaitymi urazami. Dzięki temu zyskasz pewność, że podczas wykonywania czynności z wykorzystaniem niebezpiecznych narzędzi, nie stanie Ci się krzywda. Sprawdź naszą ofertę. W katalogu znajdziesz wszystko, co zapewni ochronę przy działaniach z pilarką, grabiami czy siekierą. 

Kategorie