x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

61 64 29 515

polskidrwal@polskidrwal.pl

Szukasz części? Uszkodziła Ci się piła lub kosiarka?

W okresie wiosenno-letnim mocno eksploatowane są kosiarki, piły oraz inny urządzenia ogrodnicze. To również czas, kiedy sprzęt ulega awarii. Co może być tego przyczyną? Najczęściej wynika to z nieprawidłowego użytkowania elektronarzędzi lub zwykłego zużycia podzespołów. Z pewnością nie musi to być powodem do paniki, ponieważ zwykle naprawa nie jest kosztowna i można usunąć usterkę bez konieczności oddawania urządzeń do serwisu. Zapoznaj się z treścią artykułu i sprawdź, gdzie można kupić części zamienne do pił i kosiarek.

Sprzęt ogrodniczy ma prawo się popsuć

Urządzenia służące do pielęgnacji ogrodu, takie jak: kosiarki, piły czy podkaszarki od czasu do czasu wymagają naprawy. Jest to normalne, szczególnie jeśli są one mocno eksploatowane. Z wieloma usterkami możesz sobie poradzić samodzielnie i nie musisz oddawać elektronarzędzi do serwisu. Kluczową sprawą jest znalezienie części zamiennych, które będą pasowały do konkretnego modelu sprzętu.

Przyczyny awarii kosiarki

Bez kosiarki trudno sobie wyobrazić utrzymanie nawet niewielkiego trawnika. Co jednak zrobić, gdy sprzęt nagle odmówi posłuszeństwa? Czasami przyczyna może być naprawdę prozaiczna, na przykład brak paliwa w zbiorniczku lub niepodłączony kabel zasilania. W przypadku maszyny spalinowej powodem awarii może być zapchany filtr powietrza lub niewłaściwe jego zamontowanie. Jeżeli kosiarka nierówno ścina trawę lub zostawia kępy, sprawdź nóż tnący. Gdy został złamany lub wyszczerbiony, wymień go na nowy, jeśli jednak jest stępiony, można spróbować go naostrzyć.

Może również się zdarzyć, że awaria będzie poważna i trudna w naprawie. Dotyczy to w szczególności problemów z silnikiem, choć i w tym przypadku pewne kwestie można spróbować rozwiązać samodzielnie. Czasem jednak nie ma innego wyjścia, jak tylko oddanie sprzętu do serwisu lub zakup nowego.

Gdzie można kupić części do kosiarek?

W naszym sklepie internetowym oferujemy różnego rodzaju części do kosiarek oraz akcesoria. Dzięki bogatemu asortymentowi z pewnością uda Ci się znaleźć produkt, który będzie pasował do Twojego modelu urządzenia. W sprzedaży posiadamy m.in.:

Najczęstsze awarie piły łańcuchowej

Również piła mechaniczna jest urządzeniem, w którym może się coś popsuć. Najczęściej usterki dotyczą układu tnącego i przeniesienia napędu. Są to m.in. takie defekty jak:

  • luzy na prowadnicach,
  • zużyta ślimacznica,
  • awaria pompy oleju,
  • zatkany filtr paliwa lub powietrza,
  • usterka gaźnika,
  • zużyte sprzęgło.

Jeśli chcesz, aby sprzęt pracował długo, postaraj się szybko rozwiązać problem. Zwlekanie z naprawą może doprowadzić do całkowitej awarii i wówczas jedynym ratunkiem będzie zakup nowej piły.

Części do piły

W sklepie internetowym Polskidrwal.pl proponujemy naszym klientom zarówno pojedyncze elementy, jak i kompletne podzespoły. W sprzedaży posiadamy m.in. następujące części do pił:

Zadbaj o sprzęt!

Należy się liczyć z tym, że każdy sprzęt prędzej czy później się popsuje. Jednak stosowanie się do kilku zasad z pewnością przedłuży jego żywotność. Przede wszystkim staraj się robić regularne przeglądy techniczne, wymieniaj olej silnikowy oraz filtry. Odpowiednio również zabezpiecz urządzenia po skończonej pracy. Stosuj się do zaleceń producenta i nie używaj elektronarzędzi w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem.

Sklep z częściami do pił oraz kosiarek

Jeśli szukasz sprawdzonego sklepu, który oferuje części zamienne do pił oraz kosiarek, koniecznie skorzystaj z naszych usług. Szeroki asortyment produktów sprawia, że na pewno znajdziesz coś dla siebie. Posiadamy wyłącznie wysokiej jakości elementy i kompletne podzespoły, które pasują do większości modeli elektronarzędzi. Wykwalifikowani pracownicy chętnie pomogą Ci w zakupach, podpowiadając, jaką część najlepiej wybrać. Zapewniamy szybką realizację zamówienia, ponieważ produkty mamy na stanie magazynowym. Zapraszamy do kontaktu!

Kategorie