x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

61 64 29 515

polskidrwal@polskidrwal.pl

Elektronarzędzia do budowy i remontu

Podczas budowy i remontu domu wykorzystywane są rozmaite elektronarzędzia. Wśród nich ważną rolę odgrywają wkrętarko-wiertarka, wyrzynarka do drewna, pilarka tarczowa oraz szlifierka kątowa. Te specjalistyczne, ręczne i stołowe urządzenia pozwalają na przeprowadzenie wielu niezbędnych prac budowlanych, naprawczych i montażowych. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi parametrami, funkcjami i modelami tego typu sprzętu, jaki można zamówić w naszym sklepie online.

Elektronarzędzia do cięcia i wyrzynania

Ta gama produktowa obejmuje przede wszystkim tarczowe pilarki stołowe i wyrzynarki. Te elektronarzędzia przeznaczone są do cięcia różnych powierzchni (drewnianych desek, profili i listew PCV, wełny mineralnej, styropianu i innych materiałów izolacyjnych). Przemyślany układ uchwytów, kompaktowa obudowa i niewielka waga gwarantują zarówno ergonomię i komfort pracy, jak i mobilność.

Nie każde materiały nadają się do prostego cięcia tradycyjną piłą. W niektórych sytuacjach potrzebna jest wyjątkowa precyzja i jakość finalnego produktu. W takich przypadkach trzeba się posłużyć bardziej zaawansowanym sprzętem, takim jak ukośnica do drewna. Dzięki tej wersji wyrzynarki uzyskuje się znakomity efekt wizualny – bez nierówności, wystrzępień czy zarysowań. W zależności od właściwości ostrza tnącego przedmiotem obróbki może być metal, tworzywa sztuczne lub drewno.

Elektronarzędzia do wiercenia i wkręcania

W pracach budowlanych i remontowych ważną rolę odgrywają wiertarki, wkrętarki oraz będące ich połączeniem wkrętarko-wiertarki. Dzięki nim można samodzielnie wykonać wiele napraw bez konieczności wzywania fachowców dysponujących zestawem profesjonalnych elektronarzędzi. Urządzenia te mają kompaktową budowę i ergonomiczną, antypoślizgową rękojeść zapewniającą stabilny chwyt podczas wiercenia i wkręcania. Niektóre modele są wyposażone w diodę LED, co poprawia komfort i precyzję pracy w trudno dostępnych i słabo oświetlonych miejscach. Dzięki możliwości wymiany końcówek (wierteł, bitów, dłut) można nimi wykonywać otwory w drewnie, cegle, betonie, szkle, ceramice i stali. 

Na specjalną uwagę zasługuje wiertarka udarowa, która umożliwia wykonanie otworu w twardym materiale budowlanym (np. kamieniu). Do tego typu elektronarzędzi zaleca się stosowanie wierteł z węglików spiekanych, odpornych na wysokie obciążenia. Na rynku dostępnych jest wiele modeli różniących się mocą, ilością i rodzajem udaru, który może być elektropneumatyczny, mechaniczny młoteczkowy i zębatkowy.

Elektronarzędzia do szlifowania

Wśród tych elektronarzędzi wyróżniamy – biorąc pod uwagę sposób obróbki – szlifierki:

  • oscylacyjne – przeznaczone do wygładzania płaskich powierzchni (np. mebli o prostych liniach),
  • kątowe – wykorzystywane głównie do szlifowania metali, ceramiki, wykonywania nacięć w murach,
  • taśmowe – do formowania dużych, drewnianych podłóg, płyt okleinowych czy boazerii,
  • mimośrodowe – dzięki swojej uniwersalności dedykowane do prac szlifierskich w materiałach z drewna i metalu,
  • typu delta – którymi można obrabiać gięte krzesła, ornamenty, balustrady, a także zdzierać tapety i wykładziny.

Wyróżniamy także – ze względu na rodzaj napędu – szlifierki elektryczne, pneumatyczne i hydrauliczne. Niezależnie od dostępnych modeli warto pamiętać, że są to urządzenia  o relatywnie dużej mocy. Im jest ona większa, tym łatwiej można sobie poradzić nawet z twardymi i wymagającymi materiałami.

Narzędzia do prac budowlano-remontowych – jaki sposób zasilania?

Dostępne w marketach budowlanych narzędzia dzielone są na dwie zasadnicze kategorie: sieciowe i akumulatorowe. Pierwsze z nich pracują, gdy są podłączone do prądu. Drugi typ sprzętu jest bezprzewodowy i działa dzięki wbudowanemu akumulatorowi. Zarówno przyrządy elektryczne, jak i akumulatorowe są dostępne w internetowym sklepie Polski Drwal. Proponujemy szeroki wybór modeli i atrakcyjne ceny! Jeżeli masz pytania dotyczące wiertarki, wyrzynarki do drewna czy szlifierki kątowej – zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści z chęcią pomogą. Przekonaj się!

Kategorie