x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

61 64 29 515

polskidrwal@polskidrwal.pl

Ogrodowe narzędzia spalinowe, sieciowe czy akumulatorowe – co wybrać?

Kupując narzędzia ogrodowe, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów, w tym między innymi sposób ich zasilania. Często klienci dokonują wyboru pomiędzy urządzeniami spalinowymi a tymi podłączanymi do gniazdka. W sprzedaży dostępny jest również szeroki asortyment sprzętów elektrycznych napędzanych energią pochodzącą z akumulatora. Co zatem wybrać i które rozwiązanie jest najlepsze? W dalszej części artykułu znajdziesz odpowiedzi. Sprawdź koniecznie!

Jakie narzędzia wybrać?

Coraz szerszy asortyment produktów może sprawiać pewne trudności z wyborem odpowiednich narzędzi. Biorąc pod uwagę sposób zasilania, możesz nabyć urządzenia:

  • spalinowe,
  • elektryczne – sieciowe,
  • elektryczne – akumulatorowe.

Co kupić? Wiele zależy od Twoich indywidualnych preferencji, a także położenia, ukształtowania i wielkości terenu. Czasami jednak wybór może być koniecznością – na przykład, gdy na ogródku działkowym nie masz dostępu do prądu. Weź również pod uwagę takie czynniki jak: natężenie hałasu, moc silnika oraz komfort pracy.

Narzędzia spalinowe

Wyróżniają się przede wszystkim dużą mocą oraz wygodą użytkowania. Nie jesteś ograniczony kablem oraz dostęp do energii elektrycznej. Najczęściej spotykane narzędzia spalinowe to: kosiarki, kosy, nożyce czy piły. Przy obsłudze tych urządzeń należy zachować szczególnie środki ostrożności. Wymagają one również systematycznego sprawdzania i uzupełniania paliwa – przeważnie napędzane są benzyną, a także cyklicznej wymiany oleju silnikowego. Musisz też znaleźć miejsce w garażu lub innym pomieszczeniu na przechowywanie tych płynów. Z pewnością jednak docenisz ten sprzęt za dużą wydajność i uniwersalność. Możesz nim ścinać i kosić różnej wielkości zarośla, krzewy lub drzewa. Nie ma też znaczenia kształt i położenie terenu.

Narzędzia elektryczne – sieciowe

Urządzenia elektryczne to bardzo dobre rozwiązanie dla niewielkich, przydomowych ogródków. Główną zaletą takiego sprzętu jest niska cena oraz stosunkowo małe natężenie hałasu. Dlatego często wybierane są przez użytkowników, którzy oczekują przyzwoitej wydajności i bezproblemowej obsługi. Nie musisz martwić się o zapas paliwa, wystarczy tylko podłączyć narzędzia elektryczne do gniazdka i już działają. Wadą jest z kolei konieczność uważania na kabel oraz ograniczony zasięg działania. Jesteś też uzależniony od prądu z sieci – w przypadku jego braku nie możesz pracować.

Narzędzia elektryczne – akumulatorowe

Jeszcze do niedawna główną wadą urządzeń elektrycznych był przewód zasilający, który utrudniał i ograniczał możliwość wykonywania danych czynności. Na szczęście to już przeszłość! Wybierając narzędzia akumulatorowe, możesz z nich korzystać w dowolnym miejscu, nie martwiąc się, że na przykład przetniesz kabel. To z pewnością duża wygoda i większa wydajność pracy. Musisz jednak liczyć się z tym, że sprzęt ten jest nieco droższy od sieciowego, ponieważ posiada baterię oraz ładowarkę. Ponadto warto również dokupić drugi akumulator na wymianę, wtedy bez żadnych zbędnych przerw możesz kontynuować roboty na działce lub w ogrodzie. Oczywiście musisz także pamiętać, że po pewnym czasie ten mobilny magazyn energii starci swoje właściwości i będzie trzeba go wymienić na nowy. Jednak bez obaw, współcześnie produkowane ogniwa elektryczne mają bardzo długą żywotność.

Wybierz to, co najlepsze!

Jak widzisz, wybór odpowiedniego urządzenia nie jest wcale tak oczywisty. Przy jego zamawianiu weź pod uwagę przede wszystkim wielkość działki, a także Twoje indywidualne preferencje. Z naszej strony możemy zaoferować Ci wysokiej jakości narzędzia ogrodowe w konkurencyjnych cenach. W sklepie internetowym kupisz zarówno sprzęt elektryczny, jak i spalinowy pochodzący od renomowanych dostawców. Zwróć szczególną uwagę na urządzenia akumulatorowe, które często stanowią optymalne rozwiązanie. Jeśli masz jakieś pytania, napisz lub zadzwoń do nas! Z przyjemnością rozwiejemy wątpliwości dotyczące narzędzi ogrodniczych i podpowiemy, które warto kupić.

Kategorie