x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

61 64 29 515

polskidrwal@polskidrwal.pl

Serwis sprzętu – piły, kosiarki

Początek wiosny to czas, kiedy należy przygotować się do sezonowych prac w ogrodzie. Narzędzia wymagają konserwacji. Można ją przeprowadzić samodzielnie. Wystarczy poświęcić trochę czasu i kupić potrzebne elementy. Wszystko, czego będziesz potrzebował, znajdziesz w naszym sklepie. Sprawdź, co Ci się przyda i wybierz akcesoria do pił, łańcuchy i inne części zamienne, które pozwolą Ci właściwie zadbać o sprzęt.

Przygotuj pilarki – za jakimi akcesoriami do pił należy się rozejrzeć? 

W każdym domu powinna znajdować się pilarka spalinowa. Jest ona potrzebna do podcinania krzewów i gałęzi drzew, a także przygotowywania drewna na ognisko. Wymaga ona jednak regularnej konserwacji, której nie należy zaniedbywać. Dlaczego prace serwisowe są istotne? Bez nich maszyna działa gorzej, nie jest skuteczna, może się zaciąć, a nawet zepsuć. Proponowane u nas piły umożliwiają dostęp do ich wnętrza bez konieczności używania specjalistycznego sprzętu. To duży plus. Dzięki temu nie trzeba płacić fachowcom, tylko samodzielnie zająć się serwisem urządzenia. 

Jakie akcesoria do pił spalinowych wybrać?

Większość prac skupia się na dokładnym oczyszczeniu najważniejszych elementów sprzętu. Wystarczy do tego celu zwykły pędzelek lub szczotka druciana, która świetnie nadaje się do usuwania nalotu z elektrod świecy zapłonowej. Musisz pozbyć się brudu oraz kurzu z takich miejsc jak:

  • szczelina pod osłoną,
  • łopaty wentylatora,
  • sprężyna rozrusznika,
  • obszar cylindra, żeber, gaźnika, filtra powietrza, koła zamachowego,
  • okolice sprzęgła. 

Dodatkowe czynności

Po oczyszczeniu kluczowych komponentów zajmij się kwestiami mechanicznymi. Bardzo ważne są oleje, których poziom należy sprawdzić i w razie potrzeby uzupełnić, a także odpowiednio naostrzone łańcuchy. Nie zawsze sama konserwacja wystarczy. Niektóre elementy zużywają się, co jest zupełnie naturalne. Wtedy można kupić części zamienne.

W pierwszej kolejności sprawdź stan świecy zapłonowej. Nadaje się ona do użycia, jeśli ma czyste elektrody. Mogą one być pokryte warstwą nalotu, który da się usunąć. Jeżeli jednak zanieczyszczenia są zbyt intensywne i nie można ich wywabić, to znak, że należy zastąpić daną część nową. Niezbędne akcesoria do pił znajdziesz w naszym sklepie. 

Skontroluj też łańcuch. Jeśli ma wyciągnięte oczka, nie może być używany. Ważne jest też jego napięcie. Nie wolno dopuścić do zbyt luźnego jego zwisu, który stwarza poważne zagrożenie. Nierzadko zbyt wytarte są również sprzęgła. Zdarza się, że potrzebne jest zastosowanie nowego filtra powietrza. To najczęstsze części wymagające sezonowej wymiany. Rzadziej trzeba kupić cylindry, sprężyny rozrusznika czy inne elementy. 

Konserwacja kosiarki

Dużo prostsze jest przygotowanie kosiarek. Właściwie przeprowadzony serwis może zredukować ilość zużywanego paliwa nawet o 30%. W przypadku tej maszyny również czeka Cię gruntowne czyszczenie. Najlepiej, jeśli zastosujesz sprężone powietrze. W pierwszej kolejności, przy jego wykorzystaniu oczyść z resztek trawy i innych zabrudzeń obudowę i wszystkie szczeliny znajdujące się w niej. 

Następnie musisz odświeżyć noże kosiarki. Ponownie wystarczy sprężarka, ale może też być szczotka. Później je naostrz. Sprawdź po tej czynności, czy ich krawędzie są wystarczająco ostre. Jeśli nie, oznacza to, że powierzchnia za bardzo się starła i musisz je wymienić, by urządzenie mogło skutecznie ciąć trawę. Są one tanie. Porządny nóż do kosiarki kosztuje kilkanaście zł.

Usunięcia nalotu wymaga też świeca zapłonowa, ale nie możesz skorzystać ze sprężonego powietrza. Postaw na drucianą szczotkę. Jeśli brudu nie da się usunąć, kup część zamienną. By pozbyć się zanieczyszczeń z filtra powietrza, uderz nim delikatnie w twardy przedmiot. Na koniec sprawdź stan oleju i uzupełnij ewentualne braki.

Korzystaj z profesjonalnych części zamiennych

Jeśli musisz kupić nowe akcesoria do pił i kosiarek, wybieraj produkty od profesjonalnych firm. Dzięki temu unikniesz częstych wymian. Wysokiej jakości elementy, jeśli są regularnie serwisowane, działają bez zarzutów przez wiele lat. Wszystko, co przyda Ci się do przygotowania sprzętu do sezonu letniego, znajdziesz w naszym sklepie. Sprawdź ofertę i kup wytrzymałe i sprawdzone części zamienne.

Kategorie