x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

61 64 29 515

polskidrwal@polskidrwal.pl

Narzędzia warsztatowe – co powinno znaleźć się w każdym garażu?

Domowy garaż możesz szybko zmienić w wielofunkcyjny warsztat, w którym naprawisz zarówno samochód, jak i wiele innych maszyn oraz urządzeń. To, o co musisz zadbać w pierwszej kolejności, to praktyczne i solidne narzędzia warsztatowe. Sprawdź, o czym warto pomyśleć, kompletując niezbędne wyposażenie!

Przydomowy warsztat w garażu – tego nie może w nim zabraknąć!

Drobne naprawy mechaniczne, elektroniczne, obróbka materiałów, remonty, a nawet prace konstrukcyjno-budowlane – wszystko to możesz zrobić we własnym zakresie, dysponując wiedzą i odpowiednim sprzętem. Brak tego ostatniego to często główny powód, dla którego zamiast wykonać pracę samemu, decydujesz się wezwać fachowca. Jeśli nie chcesz przepłacać za usługi lub czekać, aż specjalista znajdzie wolny termin, powinieneś zadbać o to, by w Twoim garażu pojawiły się:

 • podstawowe narzędzia ręczne do prostych prac,
 • wysokiej klasy elektronarzędzia,
 • zestawy kluczy wraz z akcesoriami,
 • odkurzacz warsztatowy, który pomoże w utrzymaniu porządku.

Ręczne narzędzia warsztatowe – skompletuj własny zestaw!

Wybór w sklepach internetowych i marketach budowanych jest obecnie tak szeroki, że posiadanie wszystkich dostępnych narzędzi jest trudne do wyobrażenia. Na szczęście, nie musisz mieć każdego sprzętu. Lepszym pomysłem będzie stworzenie własnej, osobistej listy niezbędnych przedmiotów, odpowiadających specyfice wykonywanych przez Ciebie napraw. Z całą pewnością warto jednak wyposażyć się w podstawowe rodzaje kluczy płaskich lub nasadowych z grzechotką, kilka wkrętaków, młotek, kombinerki czy podnośnik samochodowy. Przydać mogą się również klucze imbusowe, nastawne czy uniwersalne imadło stołowe.

Jeden zestaw kluczy – wiele różnych napraw

Zamiast kupować poszczególne narzędzia pojedynczo, możesz zainwestować w gotowy zestaw kluczy, który rozwiąże problem zarówno prostych, jak i bardziej skomplikowanych napraw. Do zalet takiego rozwiązania z pewnością należą niższa cena oraz dedykowana walizka, która zapewni porządek i bezpieczne przechowywanie wszystkich narzędzi. W sklepach znajdziesz uniwersalne zestawy kluczy płaskich, płasko-oczkowych oraz nasadowych, często wzbogacone o dodatkowe akcesoria, np. wymienne końcówki lub zapasowe grzechotki.

Jeżeli zamierzasz samodzielnie naprawiać swoje auto, powinieneś wyposażyć warsztat w klucze oraz zestawy dedykowane mechanice samochodowej. Te, które z pewnością się przydadzą, to m.in.: klucz do filtra oleju, świec zapłonowych, do odkręcania kół, czy wyciskania tłoczków hamulcowych.

Elektronarzędzia w warsztacie – co warto mieć?

Druga kategoria niezbędnego wyposażenia warsztatu obejmuje narzędzia elektryczne, pozwalające na wykonywanie bardziej zaawansowanych prac i napraw. Z całą pewnością warto wyposażyć się w sprzęt o uniwersalnym zastosowaniu, taki jak m.in.:

 • wiertarka elektryczna z funkcją udaru i zestawem wierteł,
 • wkrętarka akumulatorowa,
 • szlifierka kątowa zasilana z sieci lub baterii,
 • elektryczny klucz udarowy,
 • uniwersalny kompresor,
 • prostownik lub ładowarka do akumulatorów,
 • agregat prądotwórczy.

Profesjonalny odkurzacz warsztatowy – porządek w garażu i na budowie

Bez względu na to, czy planujesz remont, czy chcesz po prostu utrzymać czystość i porządek w swoim warsztacie, dobrym pomysłem jest zakup odkurzacza przemysłowego. Tego rodzaju urządzenie sprawdzi się również podczas czyszczenia samochodu czy kotłowni. Przy wyborze zwróć uwagę na moc oraz funkcjonalność sprzętu – wiele odkurzaczy zbiera nie tylko pył, ale również wodę.

Na użyteczność urządzenia wpływa również liczba i kształt dołączonych do niego końcówek. Nie bez znaczenia jest także jakość zastosowanych materiałów. Sprzęt w metalowej obudowie z pewnością jest bardziej odporny na ewentualne uszkodzenia niż najtańszy odkurzacz warsztatowy z plastiku.

Narzędzia warsztatowe – kupuj na PolskiDrwal.pl

Szukasz wysokiej klasy kluczy lub innych, ręcznych bądź elektrycznych narzędzi warsztatowych? Sprawdź bogatą ofertę naszego sklepu internetowego. Znajdziesz tu sprzęt i akcesoria od topowych producentów, w przystępnej cenie, z gwarancją szybkiej i bezpiecznej dostawy!

Kategorie