x

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

61 64 29 515

polskidrwal@polskidrwal.pl

Czy wartko kupić narzędzia akumulatorowe?

Domowi majsterkowicze, jak i np. pracownicy budowlani mogą dziś korzystać nie tylko z narzędzi ręcznych, elektrycznych i spalinowych. Oddzielną ich grupę stanowią tzw. urządzenia akumulatorowe, które w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością. Pilarka łańcuchowa, kosa ogrodowa, wiertarka i szlifierka – to tylko przykłady sprzętu tego typu, który znajdziesz na rynku. Planujesz wyposażyć swój warsztat w domu lub firmie i zastanawiasz się, czy warto go kupić? W poniższym wpisie przedstawiamy najważniejsze zalety tych urządzeń – poznaj je już teraz!

Elektronarzędzia akumulatorowe są coraz wydajniejsze

Zapewne wielu osobom sprzęt tego typu kojarzy się głównie z prostymi wiertarko-wkrętarkami czy np. szlifierko-grawerkami. Narzędzia te przydają się podczas wykonywania drobnych napraw oraz prac budowlanych i remontowych. Dużo wygodniej i szybciej wkręca się śruby urządzeniem akumulatorowym niż klasycznym, ręcznym śrubokrętem.

W ostatnich latach producenci elektronarzędzi zaczęli jednak bardzo mocno rozwijać ten sprzęt. Na rynku pojawiło się wiele nowoczesnych urządzeń dedykowanych do bardziej specjalistycznych zadań. W efekcie dziś na wyposażeniu warsztatu może się znaleźć m.in. akumulatorowa:

  • pilarka łańcuchowa i tarczowa,
  • kosa do trawy,
  • piła szablasta do gałęzi,
  • wyrzynarka

i wiele więcej. Ich rosnąca popularność wynika z coraz większej wydajności działania. Od lat obserwujemy intensywny rozwój technologii produkcji akumulatorów. Wzrasta ich pojemność, są trwalsze, a przy tym zachowują niewielkie rozmiary i niską wagę. Cechują się także wysokim napięciem, przez co zasilany nimi sprzęt sprawdza się nawet w bardzo trudnych warunkach.
Dobrej klasy narzędzia tego typu świetnie zastępują ich klasyczne odpowiedniki – elektryczne i spalinowe.

Zalety akumulatorowych narzędzi

Pojemne i bardzo trwałe akumulatory to ważna, ale niejedyna zaleta tego typu sprzętu. Do innych, równie istotnych, należy zaliczyć:

  • możliwość korzystania z elektronarzędzi w każdym miejscu, nawet tam, gdzie nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego,
  • dużą mobilność (nowoczesne, akumulatorowe piły łańcuchowe, kosy inne narzędzia są coraz lżejsze i poręczniejsze),
  • długi czas pracy na jednym ładowaniu,
  • wygodę użytkowania (koniec z problemem poplątanych kabli, które wiecznie przeszkadzają w pracy),
  • długą żywotność (pod warunkiem wyboru sprzętu od dobrych producentów).

Rozbudowany zestaw narzędzi można zasilać z jednej baterii

Warto poświęcić nieco więcej uwagi jeszcze jednej zalecie, o której nie wspomnieliśmy wcześniej. Masz do wykonania prace w ogrodzie i będzie Ci potrzebna akumulatorowa piła łańcuchowa oraz szablasta, a do tego kosa do trawy? Korzystając z takiego zestawu narzędzi, nie musisz zabierać ze sobą aż 3 baterii do ich zasilania.

Wynika to z faktu, że obudowy tych ogniw są zunifikowane i kompatybilne z wieloma rodzajami elektronarzędzi. Jednym, tym samym akumulatorem możesz zasilać zarówno powyższy sprzęt, jak i np. wiertarkę czy szlifierkę. Nie musisz obawiać się, że jego przekładanie zajmuje bardzo dużo czasu. Urządzenia te są wyposażone w łatwe w obsłudze gniazda.

To nie tylko wygoda, ale i możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Jeśli masz już w domu narzędzia akumulatorowe wraz z bateriami, kupując kolejne, możesz je zamówić w tzw. wersji body. Otrzymasz samo urządzenie, a więc bez ogniw zasilających oraz ładowarki. Ponieważ w zestawie nie ma tych akcesoriów, cena takiego sprzętu na pewno będzie sporo niższa.

Stawiaj na zasilane z baterii narzędzia od najlepszych producentów

Jak widzisz, nowoczesne, akumulatorowe elektronarzędzia są bardzo funkcjonalne. Doskonale sprawdzają się zarówno w domu, jak i warsztacie czy na budowie. Planujesz ich zakup i chcesz mieć pewnością, że będą niezawodne oraz wydajne? Zamów je w naszym sklepie internetowym PolskiDrwal. Mamy m.in. piły i pilarki łańcuchowe, kosy, wiertarko-wkrętarki oraz wiele innych narzędzi zasilanych z baterii. Proponujemy wyłącznie sprzęt od najlepszych producentów. Sprzedajemy go w przystępnych cenach i gwarantujemy ekspresową dostawę. Poznaj nasz asortyment już dziś!

Kategorie