Prowadnica SpeedMax Harvester OREGON 642SMRR104
  • Prowadnica SpeedMax Harvester OREGON 642SMRR104
  • Prowadnica SpeedMax Harvester OREGON 642SMRR104
  • Prowadnica SpeedMax Harvester OREGON 642SMRR104
  • Prowadnica SpeedMax Harvester OREGON 642SMRR104
  • Prowadnica SpeedMax Harvester OREGON 642SMRR104
  • Prowadnica SpeedMax Harvester OREGON 642SMRR104
  • Prowadnica SpeedMax Harvester OREGON 642SMRR104
  • Prowadnica SpeedMax Harvester OREGON 642SMRR104

Prowadnica SpeedMax Harvester OREGON 642SMRR104

642SMRR104
OREGON

642SMRR104

347 netto
426,81 zł
Brutto
Do darmowej dostawy brakuje 500,00 zł, darmowa dostawa obowiązuje od 500,00 zł.
Ilość

 

Wysyłka w ciągu 24H - od 12 zł

Prowadnica SpeedMax Harvester OREGON 64 cm/.404"/2,0mm  642SMRR104

SpeedMax XL to prowadnice z wymienną końcówką  które zbudowane są tak, aby pracowały  dłużej i zapewnić Ci maksymalny komfort.

 Wymienny końcówka posiada  trwałą i wytrzymałą zębatką (14 zębów )

 Mocniejsze i szersze prowadnice - zabezpieczają przed spadaniem słabo naciągniętego łańcucha

.SpeedMax XL Prowadnica Siła tkwi w wydajności. Prowadnice SpeedMax ™ XL są silniejsze, sztywniejsze, solidniejsze. Zdobądź więcej czasu poprzez bardziej wydajne cięcia.

MOCNIEJSZA SpeedMax XL jest mniej podatna na wygięcia ze względu na budową i nowy kształt oraz na użycie stali chromowo-molibdenowej   LUBRITEC ™

Nowy, przetestowany i sprawdzony system smarowania utrzymuje łańcuch i prowadnicę zawsze naoliwione. Zapewnia to mniejsze tarcia i dłuższą żywotność układu.

 SZERSZA SpeedMax XL - szerszy kształt prowadnicy generuje mniejsze obciążenia łańcucha w punktach krytycznych cięcia, czyli, tam gdzie wymagana jest wysoka wydajność układu tnącego.

Końcówka montażowa R104 to kształt montażowy, stosowany w kombajnach  harvester

Końcówka o oznaczeniu R104 przeznaczona jest do montażu wraz z kółkiem pływającym o 14 lub 15 otworach napędowych. 

Wymiary otworów montażowych:

Nr. 1: 10 x 84,8 mm

Nr. 2: 10,3 x 14,1 mm

Długość prowadnicy do harvestera  jest mierzona od końcówki montażowej do czubka nosa prowadnicy i wynosi 64 cm

SpeedMax XL Prowadnica -  jej atutem jest  wydajności.

Prowadnice SpeedMax ™ XL są sztywniejsze, solidniejsze. Zaoszczędzisz więcej czasu poprzez bardziej wydajne cięcia.

 SZERSZA SpeedMax XL - szerszy kształt prowadnicy generuje mniejsze obciążenia łańcucha i utrzymuje  wysoką wydajność układu tnącego.

  MOCNIEJSZA SpeedMax XL jest mniej podatna na odkształcenia

  LUBRITEC ™ Nowy, przetestowany i sprawdzony system smarowania utrzymuje  smar tam gdzie powinien być. Zapewnia  mniejsze tarcia i dłuższą żywotność układu

Praca z harwesterem wymaga sprzętu, który wytrzyma ekstremalne obciążenia i zapewni ciągłość działania w trudnych warunkach leśnych. Prowadnica Oregon SpeedMax 642SMRR104 została zaprojektowana właśnie z myślą o mechanicznym pozyskiwaniu drewna, gdzie liczy się każda minuta pracy maszyny. To rozwiązanie dla operatorów szukających kompromisu między wydajnością cięcia a żywotnością układu tnącego.

Wybierając ten model, decydujesz się na podzespół, który radzi sobie z dużymi prędkościami łańcucha i siłami skrętnymi występującymi podczas obalania i manipulacji tarcicy. Poniżej przedstawiamy kluczowe parametry i cechy techniczne, które wpływają na specyfikę pracy tą prowadnicą.

Wytrzymałość i konstrukcja w technologii SpeedMax

Korpus prowadnicy wykonano z wysokogatunkowej stali stopowej, co jest standardem w profesjonalnych rozwiązaniach Oregon. To, co wyróżnia serię SpeedMax, to zmodyfikowany profil korpusu. Jest on nieco szerszy w części środkowej w porównaniu do standardowych modeli, co przekłada się na większą sztywność.

Sztywniejsza konstrukcja oznacza mniejsze wibracje przenoszone na głowicę oraz rzadsze zjawisko „bicia” łańcucha. Dla Ciebie oznacza to precyzyjniejsze cięcie i mniejsze ryzyko spadania łańcucha prowadzącego. Rowek prowadnicy o szerokości 2.0 mm (.080") jest hartowany indukcyjnie, co spowalnia jego zużycie i zapobiega powstawaniu zadziorów nawet przy intensywnej eksploatacji.

Wymienna końcówka gwiazdkowa

Newralgicznym punktem każdej prowadnicy w harwesterze jest jej nos. Model 642SMRR104 wyposażono w solidną, wymienną końcówkę gwiazdkową, mocowaną na wytrzymałe nity. Zębatka została zaprojektowana tak, aby wytrzymać wysokie obroty, typowe dla nowoczesnych głowic ścinkowych.

Zastosowanie technologii uszczelnionych łożysk wydłuża żywotność nosa, chroniąc go przed wnikaniem pyłu drzewnego i brudu. Gdy dojdzie do zużycia samej zębatki, nie musisz wymieniać całego korpusu – wystarczy montaż nowego zestawu naprawczego. To rozwiązanie ekonomiczne, które pozwala nam obniżyć koszty eksploatacji sprzętu w dłuższej perspektywie.

System montażu i kompatybilność

Prowadnica posiada końcówkę montażową typu R104, znaną szerzej jako system Jet-Fit. Jest to standard powszechnie stosowany w głowicach harwesterowych. Specjalnie wyprofilowane wycięcia w tylnej części prowadnicy ułatwiają szybki montaż i demontaż, co jest kluczowe w warunkach terenowych, gdy liczy się czas serwisu.

System ten współpracuje z automatycznymi napinaczami łańcucha, zapewniając stabilne osadzenie prowadnicy w uchwycie głowicy. Zanim zamontujesz ten model u siebie, upewnij się jedynie, że Twoja maszyna obsługuje system tnący o podziałce .404" i szerokości rowka 2.0 mm.

Pewność działania podczas zrębów

Inwestycja w prowadnicę Oregon z serii SpeedMax to krok w stronę stabilizacji pracy Twojej maszyny. Dzięki solidnej budowie i przemyślanej geometrii, element ten rzadziej ulega odkształceniom mechanicznym, co minimalizuje przestoje awaryjne w lesie.

Pamiętaj o regularnej kontroli stanu rowka oraz smarowania układu tnącego, aby w pełni wykorzystać potencjał tego modelu. Dobrze dobrana i serwisowana prowadnica to nie tylko szybkość cięcia, ale przede wszystkim bezpieczeństwo operatora i ochrona samej głowicy harwesterowej przed zbędnymi obciążeniami.

Opinie Allegro
Szczegóły produktu

Opis

Długość Prowadnicy
64 cm
Podziałka prowadnicy
404
Szerokość rowka prowadnicy
2,0 mm
mocowanie prowadnicy
R104
Pasujące produkty